«Боралдай сақ қорғандары» археологиялық паркі

2006 жыл

Музейдің тарихы

«Боралдай сақ қорғандары» археологиялық паркі
Боралдай сақ қорғандары археологиялық паркі – ежелгі көшпенді халықтарының бүгінге жеткен ескерткіші. Солтүстігінде Боралдай ауылымен, оңтүстігінде Үлкен Алматы каналымен шектесіп, Боралдай үстіртінің бір бөлігін алып жатыр.
Тарихи-мәдени аумақтың ұзындығы 3 шақырым. 430га аумақты алып жатқан «Боралдай сақ қорғандары» – археологиялық паркінің аумағында ерте темір дәуірі кезеңінің 47 үлкен сақ және үйсін қорғандары орналасқан.
Қорымдар тарихы тереңде жатыр. Тіпті ежелгілері біздің дәуірімізге дейінгі VI ғасырмен сәйкес келеді. Аса үлкен қорғандардың биіктігі 10-14 метрге дейін жетеді. Ал диаметрі 80-150 метрді алып жатыр.
«Боралдай сақ қорғандары» археологиялық паркі жергілікті маңызы бар тарихи-мәдени ескерткіштер тізіміне енгізілген.

Музейдің галереясы

Музейлерімізге келіп, экспозициямен танысыңыздар

Экспонаттар

Экскурсиялар

Іс-шаралар

Біздің қызықты мұражай коллекциясын ашыңыз

Біздің мұражайда бай тарихымыз бен мәдениетімізді зерттеңіз

Жиі қойылатын сұрақтар

Музейлер және олардың қалай жұмыс істейтіні туралы жиі қойылатын сұрақтарға жауап табыңыз.

Жұмыс уақыты қандай?

Сейсенбіден жексенбіге дейін таңғы сағат 10-нан кешкі 7-ге дейін Дүйсенбі - тазалық күні

Мұнда фотосуретке түсе аламын ба?

Музейдің көптеген бөлмелерінде суретке түсіруге рұқсат етіледі, бірақ жарқыл мен штативтермен түсіруге тыйым салынады.

Турлар бар ма?

Ия, турлар қол жетімді. Кесте үшін біздің веб-сайтқа кіріңіз.

Музейлерге қалай баруға болады?

Музейлерге бару үшін билеттерді біздің веб-сайт арқылы немесе музейге кіреберістен онлайн сатып алуға болады. Кейбір музейлер алдын-ала брондауды талап етуі мүмкін екенін ескеріңіз.

Автотұрақ бар ма?

Ия, музейдің жанында автотұрақ бар. Белгіленген автотұрақ орындарына арналған белгілерді орындаңыз.

Сұрақтарыңыз бар ма?

Қосымша көмек алу үшін бізге хабарласыңыз..

“Кеше Алматы музейіне балаларымызбен бардық. Балаларға өте қатты ұнады, әрбір экспонаттарды мұқият қарап, тамсанып жүрді. Кешегі күн бүгінгі тарих, қызықты өткізген уақытымыз үшін музейге рахмет!”

Жанар Ж.

Келуші