Қала күніне орай, Алматы музейінде 13 қыркүйек күні сағат 15.00 де «Өткен тарих ізімен» атты интеллектуалды квест ойыны өткізіледі.

Квест ойынына қала студенттері мен оқушылары қатыса алады. Квест ойыны - Алматы қаласының тарихымен тереңірек танысуға мүмкіндік береді.

13 қыркүйек күні сағ. 19.00-22.00 аралығында «Таспаға түскен тарих» тақырыбында аспан асты кинотеатры ұйымдастырылады.

Іс-шара «Қазақфильм» киностудиясы мен «Samsung Electronics Central Eurasia» компаниясының қолдауымен Алматы музейінің ауласында, ашық аспан астында өтеді.

Қала күніне орай, 10-15 қыркүйек аралығында Алматы метрополитенінде жылжымалы көрме ұйымдастырылады.

Метро жолаушылары Алматы музейі мен қалалық архив қорында сақталған мәдениет, спорт, білім беру салалары, Алматы қаласы тарихы, құрылысы мен табиғатын бейнелейтін 200-ден астам фотосуреттерді, сондай-ақ «М. Әуезов театры» бекетінде Ықылас атындағы халық музыкалық аспаптар музейі қорынан алынған 10 аспапты тамашалай алады.

Алматыда «Ахмет Байтұрсынұлының лингвистикалық мектебі және оқулықтарындағы білімдер жүйесі» атты республикалық конференциясы өтті

2024 жылдың 5 қыркүйегінде Қазақстан халқының тілдері күні және Ұлт ұстазы, мемлекет және қоғам қайраткері, ғалым-реформатор Ахмет Байтұрсынұлының туғанына 152 жыл толуына орай, Алматы...